Dacă polițiștii giurgiuveni au mai multe misiuni pe uscat, astăzi, ei au debutat într-un alt tip de „misiune”, de data aceasta, pe apă, participând pentru prima dată la o competiție de vâslit.
Concursul s-a desfășurat la Centrul de Agrement Canal Cama în cadrul celei de-a VI- a ediții a tradiționalului concurs de canotci 10+1 locuri (Rowmania), sub atenta supraveghere a multiplului campion olimpic și mondial Ivan Patzaichin.
Ca și în profesie, canotca polițiștilor giurgiuveni, în care s-au aflat agenții din cadrul Serviciului de Acțiuni Speciale, a fost condusă de nimeni altul decât comisar șef de poliție Florin Țicu, adjunctul șefului I.P.J. Giurgiu, cel care coordonează activitatea acestei structuri.
Credem că, fiind împreună, în timpul serviciului cât și în timpul liber, putem să dezvoltăm spiritul de echipă, unitatea de acțiune și performanța.
Poliția Giurgiu încurajează sportul și mișcarea, forța, implicarea și spiritul de competiție.
știre anterioară
știre următoare